MY PROFILE
Welcome, Guest.
Please sign in or you can click here to register an account for free.
Did not receive activation email?
Email:
Password:

Refer-a-Friend and earn loyalty points!
FORUM NEWS + ANNOUNCEMENTS
[6 Sep] Get the BEST of BrillKids at a VERY SPECIAL price (for a limited time only!) (More...)

[05 Apr] BrillKids HQ is relocating: there may be minor shipping delays (More...)

[17 Jan] Looking for WINK TO LEARN coupons? New coupons now available for redemption! (More...)

[22 Jul] More SPEEKEE coupons available at the BrillKids Redemption Center! (More...)

[22 Mar] Important Announcement Regarding License Keys and Usage of BrillKids Products (More...)

[26 Feb] MORE Wink to Learn coupons available at the BrillKids Redemption Center! (More...)

[08 Jun] NEW: Vietnamese Curriculum for Little Reader! (More...)

[15 May] Hello Pal Social Language Learning App Has Launched! (More...)

[3 Mar] Update: Hello Pal now Beta Testing! (What We've Been Up To) (More...)

[11 Feb] Sign up for our Little Reader Vietnamese Beta Testing Program! (Sign ups open until FEB. 15, 2015 ONLY!) (More...)

[26 Jan] More Wink to Learn coupons available at our Redemption Center! (More...)

[18 Nov] Get your Arabic Curriculum for Little Reader! (More...)

[21 Oct] EEECF News: Get 30% Off from Hoffman Academy! (More...)

[22 Sep] The EEECF is now registered in the UN and we now accept donations! (More...)

[13 Aug] The Early Education for Every Child Foundation (EEECF) is now a registered charity on AMAZON SMILE! (More...)

[12 Aug] ALL-NEW Transportation & Traffic Category Pack for Little Reader!(More...)

[21 Jul] Get 10% off our NEW Actions and Motions Category Pack for Little Reader! (More...)

[14 Jul] Get 10% off BrillKids Books! IT'S THE BRILLKIDS SUMMER BOOK SALE! (More...)

[25 Jun] BrillKids store and website now available for viewing in Arabic! (More...)

[09 Jun] Get your Russian Curriculum for Little Reader! 10% off introductory price! (More...)

[09 May] Free Little Reader, Price Changes, and Promotional Discounts! (More...)

[28 Apr] Get BabyPlus Discount Coupons at the BrillKids Coupon Redemption Center (More...)

[13 Mar] Get your FREE Chinese Curriculum Update for Little Reader! (More...)

[20 Feb] FINALLY, introducing our Spanish Curriculum for Little Reader! (More...)

[24 Feb] We're looking for Content Checkers and Testers for our Arabic Curriculum! (More...)

[10 Feb] Volunteer with the Early Education for Every Child Foundation (EEECF) (More...)

[24 Jan] Check out our NEW Thai Curriculum Pack for Little Reader! (More...)

[20 Jan] Get Discounts from BrillKids Product Partners! (More...)

[10 Jan] Introducing our New Category Pack: Exotic & Wild Animals! (More...)

[27 Nov] Sign up for our LR Spanish Beta Testing Program (LIMITED SLOTS ONLY!) (More...)

[19 Dec] Merry Christmas and Happy New Year! NOTE: BrillKids office closed on holidays (More...)

[16 Oct] Announcing the WINNERS of our BrillKids Summer Video Contest 2013! (More...)

[04 Oct] Get Little Reader Touch on your Android device! (More...)

[19 Jul] BrillKids products now available for purchase at our Russian Online Store! (More...)

[31 Jul] BrillKids Video Contest Summer 2013 - Deadline EXTENDED to August 31st! (More...)

[20 Jun] Join the BrillKids Video Contest Summer 2013! (More...)

[17 Jun] India Partners: BrillKids products now once again available in India! (More...)

[22 Apr] Little Reader Touch Version 2 Now Available (More...)

[21 Mar] French Curriculum available now for Little Reader! (More...)

[16 Apr] Spain Partners: BrillKids products now Online in Spain! (More...)

[07 Feb] Update to Little Math Version 2 now! (More...)

[07 Feb] Check out the *NEW* BrillKids Downloads Library! (More...)

[27 Feb] Singapore Partners: BrillKids products now Online in Singapore! (More...)

[20 Feb] Vietnam Partners: BrillKids products now Online in Vietnam! (More...)

[22 Jan] Important: About Sharing License Keys (More...)

[07 Nov] Update to Little Reader v3! (More...)

[19 Oct] We're Looking for Translators for our Little Reader Software (More...)

[15 Oct] More Right Brain Kids coupons available at our Redemption Center! (More...)

[25 Sep] CONTEST: Get A Free Little Musician by helping EEECF reach your friends and colleagues! (More...)

[17 Sep] Give a child the gift of literacy this Christmas: 20,000 children need your help! (More...)

[29 Aug] Little Musician wins Dr. Toy Awards! (More...)

[29 Aug] VIDEOS: Perfect Pitch at 2.5y, and compilation of Little Musician toddlers! (More...)

[09 Aug] Get Soft Mozart Coupons from the Points Redemption Center! (More...)

[03 Aug] Welcome NEW FORUM MODERATORS: Mela Bala, Mandabplus3, Kerileanne99, and Kmum! (More...)

[03 Aug] Winners of the Little Reader Video Contest (Part 5)! (More...)

[25 Jul] Bianca's Story - What happens 10+ years after learning to read as a baby/toddler (More...)

[27 Jun] Updates on our Early Education for Every Child Foundation (EEECF) (More...)

[27 Jun] Join the Little Reader Video Contest (Part 5) (More...)

[04 Jun] Being a Successful Affiliate - Now easier than ever before! (More...)

[18 May] LITTLE MUSICIAN - NOW LAUNCHED! (More...)

[30 Apr] Winners of the Little Reader Video Contest! (More...)

[28 Apr] The Early Education for Every Child Foundation - Help Us Make a Difference (More...)

[20 Apr] Little Reader Curricula on your iPad or iPhone - now possible with iAccess! (More...)

[12 Apr] LITTLE MUSICIAN - now in OPEN BETA TESTING (with a complete curriculum) (More...)

[12 Mar] *NEW* Little Reader Content Packs now available! (More...)

[01 Feb] Join the March 2012 Homeschooling Contest: Create a Monthly Theme Unit! (More...)

[27 Jan] Join the BrillKids Foundation as a Volunteer! (More...)

[20 Jan] BrillKids Featured Parent: Tonya's Teaching Story (More...)

[17 Dec] Dr. Richard Gentry joins the BrillKids Blog Team! (Read Interview on Early Reading) (More...)

[08 Dec] Little Reader Touch promo EXTENDED + Lucky Draw winners (More...)

[01 Dec] Affiliate Success Story - How Elle Made $4,527 in Sales in just 30 days (More...)

[22 Nov] Little Reader Touch now available in the App Store! (More...)

[09 Nov] Winners of the September 2011 Video Contest (More...)

[01 Nov] Another free seminar and updates from Jones Geniuses (More...)

[16 Sep] SPEEKEE is now a BrillKids partner product! Get Speekee coupons at the Coupon Redemption Center! (More...)

[02 Sep] Little Reader Wins Another Two Awards! (Mom's Best Award & TNPC Seal of Approval) (More...)

[05 Aug] Little Reader Deluxe Wins the Tillywig Brain Child Award! (More...)

[28 Jul] LITTLE MUSICIAN beta-testing NOW OPEN! - Sign up here. (More...)

[14 Jul] Little Reader Wins Another Award! (PTPA Seal of Approval) (More...)

[13 Jul] Jones Geniuses FREE Seminars & news of Fall classes (More...)

[30 Jun] Little Reader Wins 2011 Creative Child Awards! (More...)

[11 May] The *NEW* Little Reader Deluxe - now available! (More...)

[06 May] Do you blog about early learning? - Join the BrillKids Blogger Team! (More...)

[21 Apr] Aesop's Fables vol. 2 - *NEW* Storybooks from BrillKids! (More...)

[15 Apr] BrillKids Foundation - Help Us Make a Difference (More...)

[08 Apr] Get READEEZ Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[06 Apr] The new Parents of Children with Special Needs board is now open! (More...)

[06 Apr] Join the Jones Geniuses online workshop for BrillKids members this April 21st! [FULLY BOOKED] (More...)

[04 Apr] Get TUNE TODDLERS Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[21 Mar] BrillKids Discount Coupons - Finally Here! (More...)

[21 Mar] BrillKids on Facebook... We've MOVED! (More...)

[15 Mar] Get KINDERBACH Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[08 Mar] WINNERS OF THE VIDEO CONTEST: You, Your Baby and Little Reader Part 2! (More...)

[07 Mar] Please welcome our NEW FORUM MODERATORS: Skylark, Tanikit, TmS, and TeachingMyToddlers! (More...)

[22 Feb] Do you BLOG? Join the BrillKids Blogger Team! (More...)

[11 Feb] Affiliate Program – Use BrillKids Banners to promote your affiliate link in your blogs and websites! (More...)

[31 Jan] Important: Please Upgrade to Little Reader v2.0 (More...)

[26 Jan] BrillKids Blog - Criticisms of Teaching Your Baby To Read (More...)

[21 Jan] Share your Little Reader Success Story! (More...)

[08 Jan] Little Reader available on the iPad today! (More...)

[17 Dec] Aesop's Fables vol. 1 - New storybooks from BrillKids! (More...)

[13 Dec] Infant Stimulation Cards - New at the BrillKids Store! (More...)

[08 Dec] Christmas Sale: Give the gift of learning with BrillKids! (More...)

[29 Nov] Upgrade to Little Reader 2.0 [BETA] Now! (More...)

[19 Nov] Get Discounts for products from JONES GENIUSES! (More...)

[17 Nov] Join the HOMESCHOOLING CONTEST: Create a Monthly Theme Unit! (More...)

[08 Nov] Piano Wizard Academy Offer - Exclusive to BrillKids Members! (More...)

[23 Oct] Should music be a birthright? Is music education for everyone? (More...)

[20 Oct] Introducing the BrillKids Presentation Binder Set! (More...)

[12 Oct]Get to Know Other BrillKids Parents in Your Area (More...)

[14 Sep] Teaching your kids about music - Why is it important? (More...)

[10 Sep] The new ENCYCLOPEDIC KNOWLEDGE Collaborations board is now open! (More...)

[10 Sep] Meet other BrillKids Members In Your Area! (More...)

[27 Aug] Traditional Chinese Curriculum Add-On Pack for Little Reader - Now Available! (More...)

[20 Aug] Little Reader Chinese Curriculum Add-on pack - Now Available! (More...)

[5 Aug] Take Advantage of our Special Affiliate Program Promotion! (More...)

[3 Aug] Encyclopedic Knowledge Categories for FREE, made by all of us! Please join in! (More...)

[16 Jul] WINNERS OF THE VIDEO CONTEST: You, your baby and Little Reader! (More...)

[24 Jun] Be a BrillKids Affiliate and Get Rewarded! (More...)

[24 Jun] Need help from Native Speakers of SPANISH, RUSSIAN and ARABIC for Little Reader curriculum!

[01 Jun] Deadline for Submission of Entries for the LR Video Contest - Extended Until June 30! (More...)

[19 May] Facebook "LIKE" buttons are now in BrillBaby! (More...)

[25 Mar] Introducing the all new Little Reader Deluxe Kit from BrillKids! (More...)

[18 Mar] More Signing Time Coupons available at our Forum Shop! (More...)

[11 Mar] BrillKids Discount Coupons - Coming Soon! (More...)

[09 Mar] Little Math 1.6 and Semester 2 are now available! (More...)

*

Pages: [1]   Go Down
Author Topic: Polacy na forum BrillKids - Jest tam kto? :)  (Read 3976 times)
Digg del.icio.us
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« on: February 21, 2018, 07:13:10 PM »

Hej,

jestem tu nowa, chociaż trafiałam na stronę BrillKids wielokrotnie szukając materiałów dotyczących wczesnej edukacji. Ucieszyłam się widząc polski wątek, jednak gdy zobaczyłam daty postów to już nie jestem pewna czy faktycznie jest tu jakaś Polska społeczność. Dajcie znać o sobie jeśli tu jesteście smile Jesteście tu?

Chętnie porozmawiam z innymi rodzicami, wymienię się doświadczeniami... W moim środowisku nie znam nikogo, kto tak jak ja interesowałby się wczesną edukacją, a tym bardziej wcielał ją w życie.

Mam małą córeczkę - 16 miesięcy, z którą wdrażam od początku metodę Domana dotyczącą ogólnego rozwoju zgodnie z jego książką "Subtelna Rewolucja - Wykorzystaj potencjał swojego malucha od pierwszego dnia życia". Później wprowadziłam także czytanie, bity inteligencji i matematykę. W domu mieszam język polski z angielskim, chociaż oboje z mężem jesteśmy polskojęzyczni. Zainteresowałam się także metodą Shichidy i jestem w trakcie jej studiowania i wprowadzania w nasze życie. Planuję również wysłać małą na zajęcia umuzykalniające metodą Suzuki. Sporo tego smile Mogę spokojnie nazwać to wszystko swoim nowym hobby smile Na inne nie ma już czasu... przynajmniej na razie :P Także tematy do rozmów na pewno znajdziemy i mam nadzieję ożywimy polską grupę na tym forum smile

Skusiłam się na zakup programu BrillKids Little Math Basic i właśnie ogarniam co i jak. Może są tu rodzice polskojęzyczni, którzy także korzystają z tego programu? Jestem bardzo ciekawa, czy zdecydowaliście się nagrać polskie dźwięki, czy też przerobiliście z dzieckiem matematykę po angielsku. Jakie zaobserwowaliście efekty?
A może ktoś z Was korzysta z programu Little Reader Basic do nauki malucha angielskiego? Czy taka metoda się u Was sprawdza?

Będę wdzięczna za Wasz odzew smile

Pozdrawiam,
Agnieszka





Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #1 on: February 22, 2018, 07:14:31 AM »

Hej smile
Sama jestem ciekawa ilu tu jest Polaków smile Moja córeczka ma 22-miesiące. Już jesteśmy po gotowych zestawach do matematyki i czytania metodą Domana. Aby jej przedłużyć kontakt z kropkami lub czymś a'la kropki, bo jeszcze malutka jest, a czas na matematykę intuicyjną jest do ok 30 miesięcy wg Domana lub do 3 lat wg innych źródeł zakupiłam Brillkids Little Math. Dodatkowo zaczęłam robić szybki program Shichidy (65-dniowy, jakby ktoś miał namaiary do 63-dniowego będę wdzięczna) też na kropkach. Ostatnio wprowadziłam małej bity inteligencji i spore modyfikacje w tempie pokazywania słów, bo nadal czytanie globalne kontynuujemy. Już dawno przeszliśmy na książeczki w języku polskim i angielskim. Uważam, że te Brillkids są najlepsze po angielsku. Całą naszą przygodę opisuję na blogu: http://teachyourbaby.pl/  na który serdecznie zapraszam.

Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #2 on: February 22, 2018, 12:38:37 PM »

Super, dzięki za odzew smile To jest nas przynajmniej dwie smile

Znam Twojego bloga i zaglądam tam od jakiegoś czasu. Szczerze mówiąc to dzięki niemu zdecydowałam się ostatecznie na zakup Little Math. Wcześniej robiłam pokazy z matematyki w PowerPoint - pochłaniało to mnóstwo czasu. Teraz mam nadzieję, że pójdzie jak burza, bo wersja trialowa zainteresowała małą. Myślę, że skuszę się też na Little Reader. Widzę, że córce nie przeszkadza mieszanie języków. Wiele rzeczy robię po swojemu i ciekawa jestem jakie będą tego rezultaty. Przeczytałam sporo książek i materiałów dostępnych w internecie i staram się dopasować je do mojego dziecka. Wcześniej myślałam, że muszę się trzymać wytycznych by ta praca jakby na to nie patrzeć nie poszła na marne. Jednak okazało się, że moja córka nie lubi schematów. Ilość powtórek u Domana okazała się dla niej zbyt duża. Same wyrazy bez wskazania co oznaczają także jej nie interesowały. Od razu czułam, że to nie tak powinno być, ale wolałam słuchać bardziej doświadczonych w tym temacie. W końcu ponad 50 letnie doświadczenie Domana robi wrażenie. Teraz uważam, że za długo męczyłam dziecko próbując według wskazówek wprowadzać zmiany zamiast podejść do tego intuicyjnie. W końcu zmieniłam zasady gry i mała chętniej patrzyła na to co jej pokazywałam. Więc jeśli miałabym komuś doradzić to powiem, że przede wszystkim zaufaj własnej intuicji i rób to co ona Ci podpowiada. Nie patrz na zasady wymyślone dla wszystkich tylko dostosuj je do własnego dziecka. Obecnie wprowadzam czytanie z angielskiego, bo do tej pory jedynie się osłuchiwała z tym językiem. Czytałam jej też książki po angielsku jednak nie przygotowane pod względem czcionki dla takich maluchów.

Jak u Ciebie sprawdza się Little Reader jeśli go posiadasz? Na blogu nie znalazłam info. Właśnie z myślą o nauce czytania w języku angielskim chciałabym go kupić. Szkoda, że nie wydano wersji polskiej... już dawno bym kupiła smile




Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #3 on: February 22, 2018, 09:28:12 PM »

Musi nas być więcej :-)
U mnie początkowo Little Math = zainteresowanie, później tak bez szału, ale ok. Zresztą wiedziała, że zaraz po jakąś bajkę oglądnie, więc patrzyła. Przełom był ostatnio jak zaczęłam się stosować do zaleceń Shichidy, żeby trzymać się tego samego obrazowania w dany dzień i jak zaczęłam wprowadzać do programu ulubione postacie mojej córeczki, czy nawet jej twarz od razu 100% zainteresowania. Tak, że teraz każdy dzień edytuję: mniej powtórzeń, dodaję własne ikony i przede wszystkim nie mieszam różnych w danym dniu.
O mieszanie języków się nie bój. Jak znasz bloga to wiesz, że u nas polski i angielski w rozdzielności językowej tj. ja -angielski, mąż-polski. Ale zdradzę Ci coś o czym jeszcze na blogu nie pisałam...od ok. 2 miesięcy delikatnie wprowadzam język włoski, najpierw kołysanka, teraz bajki i ok. 10 minut mojego gadania po włosku dziennie :-) Szalona matka - miesza jak może :P
A co do powtorek, ja dopiero ostatnio "przyłapałam" Domana na jasnym stwierdzeniu, że po kilku miesiącach z jakimkolwiek z jego programów może się okazać, że dziecku wystarczy, że zobaczy coś raz lub dwa i zapamięta. Tylko czemu tego nie napisał wprost w książce o czytaniu czy o matematyce - tego nie wiem. To akurat było w "How to Multiply Your Baby's Intelligence" przy bitach inteligencji, ale tam też pisze, że karty do czytania czy matematyki to też swego rodzaju bit. A my dokładnie po kilku miesiącach czytania mieliśmy kryzys. A ja to zwalałam na naukę chodzenia. A moja Maja po prostu się nudziła, bo ja jej chciałam wszystko x 15 pokazywać. Zmądrzałam rok później, czyli teraz, po ponad roku z Domanem. Teraz każde słowo 2 x dziennie i koniec. Tempo niesamowite. Zainteresowanie praktycznie za każdym razem :-)

Jeszcze Little Reader nie posiadam. Narazie jesteśmy po wersji trialowej. Podobało mi się, że można się przy okazji bawić z maluchem. Program jest tak skonstruowany, ze zachęca, aby siedzieć cały czas z maluchem, a nie zostawiać go samego przed komputerem.


Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #4 on: February 23, 2018, 06:44:12 AM »

Cieszę się, że się odezwałaś smile Również mam nadzieję, że jest nas tu więcej...

Zauważyłam, że moją córkę zaciekawiły elementy ustawione w rzędach po 10. Wcześniej się z tym nie spotkała. Ja na razie jeszcze testuję na wersji trialowej i ustawiam kupioną wersję Basic. Zostawiłam rotację obrazków i wiem dzięki temu, co mniej więcej wzbudza zainteresowanie dziecka a co nie. Nie podoba jej się 3 część pierwszej sesji. Zaczyna spuszczać wzrok, kierować na chwilę na coś innego, nawet biorąc pod uwagę, że więcej tego już nie zobaczy, bo robię raz dziennie właśnie zmieniając pod Shichidę. Wnioskuję, że ta 3 część na raz to już dla niej za dużo.

Nie wiem czy wiesz, ale na forum ktoś udostępnił lekcje zgodne z 65 dniowym programem Shichidy. Właśnie to odkryłam przeglądając wątki. Zerknij sobie tutaj: http://library.brillkids.com/library.php?cid=2&criteria=Shichida

Mam wrażenie, że w oczach wielu to co robimy z dziećmi wydaje się szalone. Osoby wtajemniczone z najbliższej rodziny rozumieją mniej lub bardziej, a pozostałym lepiej nic nie mówić by uniknąć złośliwych komentarzy smile

Ja też swoją małą męczyłam wielokrotnie tym samym. Cud, że się nie zniechęciła, ale w końcu zmądrzałam i postanowiłam iść zgodnie z własną intuicją i obserwacją dziecka. A z tego co widzę zapamiętuje bardzo szybko. Jakiś czas temu zauważyłam to na bitach inteligencji o psach, ale złożyłam to na jej ogromną miłość do psów. Ogólnie za drugim razem już wiedziała, który to chiński grzywacz, a co więcej nie tylko zdjęcie, ale i podpis. Wszystkich psów nie sprawdzałam tylko kilka, bo nie chcę wywierać na niej presji. Uwierzyłam w jej mega szybką zdolność zapamiętywania dopiero jak zapytana o przestrzenne figury geometryczne wskazała bezbłędnie wszystkie 7 po nazwach, a pokazałam jej i nazwałam je tylko raz smile Niby wiesz, że dzieciaki szybko się uczą, ale trudno ci uwierzyć, że aż tak :P Teraz zastanawiam się jak zmodyfikować lekcje w Little Math Basic, bo tam przecież sporo tych powtórek. Nie wiem czy sama zmiana obrazków na psy wystarczy by utrzymać jej zainteresowanie.

Mam przy okazji takie pytanie ot, bo przeczytałam, że uczysz. Masz może pod ręką jakiegoś matematyka z wykształcenia? Nie mogę znaleźć informacji jak prawidłowo nazywa się figura geometryczna przestrzenna w kształcie owalu o 2 osiach symetrii i o 1 osi symetrii (tzw. jajko). To chyba wiedza zarezerwowana tylko dla studentów matematyki smile Nie mogę znaleźć żadnej nazwy, a przecież ta figura istnieje. Mam ją nawet w ręku smile

Co do Little Readera to zdecydowałam się na zakup. Ogarnę się z Little Math i dopiero kupię go. Zawsze to dodatkowe wsparcie, a ogarnięcie czasowo wszystkich tematów jest ciężkie nawet jak poświęcasz 100% czasu dziecku (albo właśnie dla tego smile ). Teraz jeszcze wprowadzam wersję angielską przerobionego wcześniej zestawu po polsku, więc zostało mi trochę czasu by zapoznać się z tym programem. Zgadzam się, że większe zainteresowanie jest jak dziecko zda sobie sprawę, że będzie widziało dane słowo tylko dzisiaj. Wcześniej przyzwyczajone do wałkowania tego samego ucieka wzrokiem. Nawet dorosły miałby dość smile Cieszę się, że trafiłam na metodę Shichidy i odkryłam inny sposób prezentacji. To co prawda wymaga jeszcze szybszego przygotowywania materiałów, by nadążyć ze zmienianiem ich, ale daje też więcej radości z obserwowanych efektów smile



Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #5 on: March 02, 2018, 02:56:18 PM »

Ja jestem na etapie kombinowania jak i skąd zamówić karty z różnymi wzorami np. kropki ustawione w kwadraty i taki ciąg różnych, czyli pokazuję np. 10 kart i same kwadraty tylko inna ilość kropek. To samo z trójkątami, może jakieś a'la kwiaty. Znalazłam coś takiego do kupienia z zagranicy, ale cena jest trochę barierą. Może to wydawnictwo z którego mam karty do czytania globalnego w języku angielskim mi wyprodukuje. 
Dziękuję za link do 65-dniowego programu Shichidy. Przyda się, bo jako, że moja Maja ma dopiero 22 miesiące, a myśmy skończyły program Domana i chciałam jej przedłużyć kontakt z kropkami, czy czymś a'la kropki. Zaczęłam Shichidę na kartach, ale dla niej oglądanie tych samych kropek po raz n-ty zaczyna być chyba nudne. O ile wcześniej megazainteresowanie kartami, to teraz przewaga Little Math.

A co do reakcji ludzi: mnie nieraz ktoś pyta, czy nie mam przypadkiem za dużo czasu smile A przecież tak czy tak ten czas bym spędzała z moim maluszkiem. Inni widać pewnie sadzają malucha przed telewizorem i mają go z głowy zamiast go edukować.
Co do modyfikacji Little Math ja opuszczam niektóre sesje tzn. włączam, żeby sobie przeszły i żeby były zaznaczone, jako zrobione, ale pamiętając, że dla Mai to drugi raz to samo myślę, że nie potrzebuje aż tyle powtórek. 3 sesje, przód, tył, i losowo. W jednej ułożone kropki, ale brakuje mi różnej możliwości ułożeń. I koniec smile Przyśpieszam maksymalnie wszystko, co się da. I tam w oryginalnych ustawieniach wszystko powtarzali 2 x i też usunęłam te powtórki.

A ta figura to nie oval po prostu: https://en.wikipedia.org/wiki/Oval  ? Ja matematykiem nie jestem i nie wiem, czy dobrze zrozumiałam z tą symetrią itp. ale jeśli nie o to chodzi, to napisz to zapytam, bo oczywiście matematyków znam :-)  Aha i to samo po polsku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Owal

Przy zakupie Little Reader polecam skorzystać z kodu: BKAFF167008, który mam jako autorka bloga. Dostaniesz 10% rabatu :-) Zawsze to coś.  Ja w Shichidzie po nocach drukuję nowe słowa.

A co do nowych słów, doszłam do wniosku, że może moja córeczka potrzebuje jednak ciut większych niż jej ostatnio drukowałam. Zostałam na Calibri w rozmiarze 80, w zdaniach ciut mniej, bo się nie mieszczą.

Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #6 on: March 03, 2018, 05:45:24 PM »

Jeśli sama zaprojektujesz te karty to tak na prawdę możesz je wydrukować w dowolnej drukarni cyfrowej (offset tylko przy większych nakładach). Wysyłasz pliki przez internet, podajesz parametry, a oni drukują i przesyłają Ci do domu. Żyjemy w fajnych czasach - przynajmniej pod tym względem smile

Moją córkę kropki na kartach nudzą od początku (kupiony zestaw). Dlatego tworzyłam z nich prezentacje na komputerze i przebrnęłyśmy przez prawie 50 i dodawanie. Potem zaczęły się schody... może wyczuwała mój stres i zmęczenie tym, bo przygotowanie zajmowało mi sporo czasu, a może to wina komputera, który potrafił się zawiesić w trakcie i ciężko było mi ukryć zdenerwowanie. W każdym razie przestała je oglądać. Kupiłam więc Little Math by spróbować w inny sposób. Zdecydowałam się przerobić po angielsku, więc wszystko będzie dla niej nowe. Przygotowałam ikony z jej ulubionymi zabawkami i rzeczami, które zna i lubi. Przyspieszyłam program, ustawiłam tylko własne ikony. Jedyne co mnie zastanawia to rotacja w domyślnych ustawieniach lekcji. U Domana są czerwone kropki, u Shichidy każdy set danego dnia ma też te same ikony, a tu rotacja. Skąd ten pomysł? Na podstawie jakich badań? Nie mogę nic znaleźć. Wiesz może dlaczego akurat tak? Cała reszta wydaje mi się połączeniem Shichidy i Domana. Z tym, że równania są późno pokazywane, bo dopiero od 51 dnia. Też nie znam uzasadnienia dla tego, a jestem bardzo ciekawa. Jeśli znajdziesz coś o tym na forum to podeślij mi proszę.

Fakt, jak przerobiłaś już kropki to nie ma co jej męczyć nimi ponownie. Odnośnie ustawień to tak jak wyżej wspomniałam nie rozumiem dlaczego jest tak a nie inaczej. Przyglądam się i obawiam, że za dużo tych powtórek. Wygląda na to, że każdą lekcję trzeba będzie modyfikować oddzielnie Sad

Właśnie owal to figura płaska. Jak możesz to zapytaj o bryły matematyczne - owal i jajo w przestrzeni bym nie wprowadzała dziecka w błąd, a może i Tobie się ta wiedza przyda smile

Odnośnie rozmiaru czcionki to daję tak dużą na ile mi pozwala rozmiar najdłuższego wyrazu, a zdania mam obecnie 60tką Calibri. Nie zmniejszam czcionki celowo. Po co ryzykować smile Jednak córka pokazuje mi wyrazy i cyfry pisane dużo mniejszą czcionką - na oko ok. 14pkt. Myślę, że to na tej samej zasadzie co podawanie mi każdego pyłku jaki znajdzie - dostrzega to co malusie smile

A jak Shichidę wprowadziłaś do czytania? Napisałaś, że drukujesz nowe słowa po nocach. My mamy Shichidę w prezentacjach od początku, tyle że wtedy nie wiedziałam o jego istnieniu - to był przyspieszony Doman smile

Dzięki za kod smile Jak sprawdzisz sobie w panelu to zobaczysz, że już z niego skorzystałam :P



Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #7 on: March 04, 2018, 06:23:07 AM »

Hehe...no właśnie...jeśli sama zaprojektuję :P A ja już sobie wyobraziłam ile musiałabym nad tym siedzieć nieważne czy projektując na komputerze, czy na papierze. Ledwo ułożenie różnych ilości kropek w kwadraty jestem sobie w stanie wyobrazić. Mój umysł nie ogarnia.
Ale i tak dzięki za pomysł z drukarnią, bo planuję wdrożyć czytanie globalne w języku włoskim i wzorem jednej mamy -blogerki ze Stanów chciałabym inny kolor tych słów jako, że ja je będę wprowadzać, a mam już angielskie i cały czas kontynuuję. Możesz polecić jakąś drukarnię online?

Moja lubi kropki, ale tylko wymieszane w działaniach np. 1 karta w działaniu to kropki. No chyba, że  ogólnie chodzi jej o działania smile Kropek już nie toleruje. Doczytałam gdzieś, że 65-dniowy program Schichidy był oparty o kropki, więc może to, że różne ilustracje to jedna z modyfikacji z 63-dniowego, który nigdzie nie jest dostępny. A może gdzieś do tego dotarłaś?

Jestem anglistką. Jak chcesz mogę napisać do Brillkids i zapytać o tą rotację. Ja się nad tym w ogóle nie zastanawiałam. Teraz dopiero porównuję to co wiem i Domanie i Shichidzie z Little Math. Moje pierwsze wrażenie z Little Math to takie, że świetne urozmaicenie, bo jest coś innego niż kropki. .

Ok...zapytam. Ciekawe czy matematyczka będzie wiedzieć :P

Do Shichidy w czytaniu nie dotarłam smile Ale mając wiedzę o jego matematyce doszłam do wniosku, że robiłam zdecydowanie za dużo powtórek. Zresztą ostatnio potwierdził to sam Doman w tekście o bitach, że po kilku miesiącach maluchowi może wsytarczyc 1zobaczenie jednej karty 1-2 razy i koniec. U nas domanowanie juz 1,5 roku...a ja nadal co tylko przyśpieszyłam to wracałam do początków z ilością powtórek. Koniec! Teraz zupełnie eksperymentalnie prezentuję 1 słowo tylko 2 razy dziennie i koniec, na drugi dzień co innego. Nasz program czytania teraz: 5 kart x 2 dziennie potem wyrazenia dwuwyrazowe z tymi samymi slowami x2 i zdania x 2 i jako ze kombinuje zeby slowa i zdania brac np. z piosenek dla dzieci pozniej docelowo pojawiaja sie w ksiazeczce, wiec jakby powtorki sa ale inaczej nie ze 1 slowo przez 5 dni x 3 dziennie. Te 5 kart dziennie to minimum. Jak mam czas prezentuję o wiele więcej. A jakim programem Ty idziesz z czytaniem? Ile sesji/ slow dziennie?


Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #8 on: March 04, 2018, 12:12:12 PM »

Nie ma sprawy smile Oj... z drukarniami nie jestem na bieżąco. Ostatnio korzystałam ponad 2 lata temu, ale myślę że wujek Google coś podpowie.

Podobno podstawą Shichidy też były kropki, a obrazki pojawiły się dodatkowo. Niestety nie wiem jak to obecnie wygląda. Sama jestem ciekawa.

Ooo... jasne, jak możesz to zapytaj odnośnie tej rotacji ikon w Little Math. Przy okazji możesz zapytać też o to dlaczego zero jest wprowadzane tak szybko (3 dnia), a działania tak późno (od 51 dnia). Rozumiejąc łatwiej będzie wdrożyć program bez chęci wprowadzania w nim wielu zmian smile

Odnośnie nazwy figury to powinno być coś w stylu "elipsoid", ale lepiej wiedzieć niż zakodować dziecku błędną nazwę.

Co do czytania to ja idę własnym programem smile Naczytałam się, naszukałam, sprawdziłam i moje dziecko nie idzie na żadną z cudzych metod. Nie potrafi długo wytrzymać przy tym samym modelu. Jakby nudziła ją schematyczność. Jeśli coś jest codziennie w ten sam sposób to nie wykazuje zainteresowania. Potrzebuje wciąż nowych bodźców. Obecnie po angielsku pokazuję jej karty Czerskiej zgodnie z jej wytycznymi, a czasami po prostu biorąc do ręki i tłumacząc od razu na polski. To zależy od chwili i zainteresowania. Zauważyłam, że jeśli jest jakiś wyraz który ją interesuje to słucha uważniej i chce patrzeć. Coś co jej niedużo mówi też niewiele ją interesuje. Dlatego staram się jej pokazywać co to jest np. burza piaskowa, gwiazdonos itd. Ogólnie to czego nie zna i są małe szanse, że pozna na żywo. Wtedy pokazywane wyrazy nie są oderwane od rzeczywistości. Z czytaniem po polsku robię to samo. To nie jest flashowanie (tylko bity jej flashuję) - z wyrazami to u nas nie bardzo działa. Od dawna w trakcie pokazywania córka ma też ochotę pokazywać co już wie, a flashowanie wyrazów nie daje jej takiej możliwości. Obecnie pokazuję jej ok 5 kart (jak jest dzień wypełniony czymś innym to nawet żadnej) raz lub dwa razy dziennie. Pokazuję jej wyraz np. uderza i uderzam w poduszkę powtarzając uderza, krzyczy to krzyczę, skacze to skaczę, otwiera to otwieram drzwi itp. Tego dnia pokażę jej jeszcze raz wyrazy lub nie jak nie ma kiedy. Wieczorem zdania z tymi wyrazami i daję jej do ręki. Pyta o wyrazy, litery, a ja jej odpowiadam. Jak widzisz ani to Doman ani Shichida smile Po prostu mam wrażenie, że to u nas się sprawdza najlepiej i powiązanie wyrazu z obiektem od razu zapada jej w pamięć. Myślę, że to jest tak jak Doman pisze, że każde dziecko jest inne i lepiej robić coś niż nie robić wcale. Córka jest bardzo dojrzała emocjonalnie jak na swój wiek (17 miesięcy). Jej babcia często mi mówi, że jest pod wrażeniem jej zachowania czy wiedzy, którą ujawnia w różnych sytuacjach. Szkoda mi, że nie przerobiłam z nią więcej jak była niemowlęciem, ale nic się nie dzieje bez powodu... może wtedy nie wiedziałabym tego co teraz, może przerobiłabym program i uważała za skończony... Teraz planuję nigdy nie kończyć smile Dam jej tyle ile zdołam. Najważniejsze, że dzięki Montessori i Domanowi traktuję swoje dziecko jak małego człowieka, który jest ciekaw otaczającego go świata. Nie przeszkadzają mi zdziwione spojrzenia ludzi gdy np. maleństwu na rękach tłumaczę jak działa sygnalizacja świetlna przechodząc przez przejście w tą i z powrotem smile Przykro mi, jak widzę, że inni rodzice traktują swoje dzieci jak bezrozumne istoty. Szkoda mi ich, szkoda rodziców żyjących z przekonaniem "po co tłumaczyć, to dziecko i tak nic nie zrozumie, nie zapamięta". A ja widzę po swoim maleństwie, że zapamięta tyle ile będzie chciała. Wczoraj zaprowadziłam ją do garażu dziadka, pokazałam narzędzia - nie chciała stamtąd wychodzić smile

U siebie stosujesz tylko pokazywanie wyrazów, bez pokazywania znaczenia? Pytam tylko z ciekawości, bo i tak każde dziecko jest inne i co innego się sprawdza smile

Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #9 on: March 09, 2018, 02:01:59 PM »

Shichida to taka tajemnica, że ciężko do czegoś dotrzeć, żeby było w 100% wiarygodne. Trochę dziwne swoją drogą. Doman taki dostępny a Shichida top secret. Może to nic takiego tylko o biznes chodzi i tyle, jak z Helen Doron.
Jak tylko będę mieć chwilę napiszę do Brillkids. Dam znać, co odpisali. Ciekawe, czym się kierowali układając ten program.

Witaj w klubie z czytaniem smile Ja zaczęłam działać na własną rękę zdecydowanie za późno, bo po ponad roku czytania według Domana. Teraz idziemy megaszybko. Codziennie praktycznie drukuję nowe karty. Stare odświeżę za jakiś czas. Ja zwłaszcza jak się naczytałam o Shichidzie to flashuję na całego. Jak najszybciej. Sprawdza się smile U nas błędem był powrót do początków Domana po każdej zmianie na szybciej i lepiej...jak tylko się dało to znowu 3 sesje x 3 dziennie x 5 dni. U nas 5 kart 2 razy dziennie  w angielskim + tyle samo w polskim. W dni które mam czas w angielskim dochodzimy nawet do 15 nowych kart dziennie, w polskim czasem męża przycisnę na 10. Flashowanie jest dobre na rozwój prawej półkuli. Dopóki nie natknęłam się na Shichidę nie zdawałam sobie z tego aż tak sprawy.
Wczytywałaś się może coś a'propos mandali? To też z Shichidy.
Też planuję nigdy nie kończyć. To uzależnia smile My już niby matematykę skończyliśmy i jakby nie patrzył gotowe zestawy z czytaniem też, ale idziemy dalej.
Nie znam jeszcze Montessori. Muszę w końcu zacząć czytać też o jej metodzie, ale podejście mam to samo. A przez Kwietnia wszyscy się za głowę łapią,bo nasz maluch na stole często siedzi i wdrapuje się na różne meble jak jest ze mną. Ja nie zabraniam tego...wspinaczka zdrowa dla rozwoju :-)
Pokazywanie wyrazów bez znaczenia było na gotowym zestawie, ale wtedy moja córeczka była kilkumiesięczna. Teraz pokazuję słowa, które zna, ale nie w formie pisanej, albo które za chwilę pozna w książeczce, wiec w sumie ta druga kategoria jest bez znaczenia. Ale u mnie odklad zmniejszylam liczbe sesji i codziennie jest cos nowego patrzy smile Jedynie Shichida na kropkach czasem jej nie robi...chyba juz sie znudzilo ale na ta 1 sesje zawsze ja zlapie. My calego Domana z kropkami mamy za soba...pewnie dlatego...

Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #10 on: January 17, 2019, 05:46:20 PM »

Wow... przestałam tu zaglądać, dzisiaj zerkam z nadzieją, że może pojawiły się jakieś nowe posty, a tu zupełnie nic. Cicho.  Chyba wszyscy po jakimś czasie w końcu przechodzą z dyskusjami na priv smile  Rodzice to jednak najbardziej zajęta grupa społeczna :P

U nas po tym okresie i czytanie i matma po angielsku jest super, a po polsku gorzej smile BrillKids nadal nie przerobione. Ilość powtórzeń od niemal początku jest dla córki nie do strawienia. Tak sobie myślę, że gdybym zaczęła wcześniej i nie znałaby podstawowego słownictwa to byłoby łatwiej. Jednak jak już wspominałam angielski słyszy od urodzenia. Zdecydowanie większą zasługę ma kanał na YT Super Simple Songs i English SingSing. Ten drugi lubię szczególnie za słownictwo. Mimo wszystko chcę kupić BrillKids do nauki hiszpańskiego. Zupełnie nie znam tego języka, więc to bardziej dla mnie niż dla córki smile Dla mnie taka forma uczenia, pobudzająca i wzrok i słuch jest najlepsza. Długo myślałam nad tym jaki język wprowadzić jej jako drugi. Kusił mnie chiński, bo wydaje się przyszłościowy i rosyjski, bo uczyłam się go kilka lat i coś tam jeszcze pamiętam - byłoby mi najłatwiej. Jednak robię to dla niej, a tylko angielski i hiszpański zapewnia jej możliwość komunikacji niemal z całym światem. Rzuciłam się zatem na głęboką wodę.  Postanowiłam osłuchiwać córkę najpierw z hiszpańską wersją piosenek z Super Simple Songs, bo po angielsku są już tak oklepane, że nawet na nie nie spojrzy. To chyba był strzał w dziesiątkę. Raz zaczekać, aż już angielski będzie dobrze rozumiany, a dwa zacząć od piosenek, których znaczenie już zna. Gdy jej włączam to powtarza sobie całe frazy smile Pomyślałam sobie, że sama też nauczę się dzięki nim jakichś podstaw. Zamierzam teraz wydrukować sobie teksty tych wszystkich piosenek i śpiewać, aż się nauczę. Jak już to oklepiemy to pewnie wprowadzę jakąś bajkę i właśnie BrillKids (do tego będzie musiała mieć motywację, a bajka powinna ją zapewnić jeśli przypadnie jej do gustu). No i jak mało czasu bym nie miała to muszę wygospodarować go na własną naukę, bo dziecko łapie łatwiej i na pewno szybko się nauczy zostawiając mnie w tyle smile Zacznie używać hiszpańskich słów, a ja nie będę wiedziała o co chodzi  heh  Już teraz myślę jak podtrzymać później potrzebę nauki tego języka. Może native speaker chociaż raz w tygodniu... Jakieś wyjazdy wakacyjne do krajów hiszpańskojęzycznych. Najfajniej byłoby znaleźć grupę dzieci mówią w tym języku, ale weź i znajdź smile

Aga, daj znać jak tam u Ciebie. Wprowadziłaś kolejne języki? Pozdrawiam smile

Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #11 on: January 20, 2019, 12:18:26 AM »

Przydałyby się nagrania audio :P Hehe...żartuję :P No ale masz rację ...najbardziej zajęta grupa społeczna, ale też często najbardziej szalona smile
U nas jest tak jak opisałam tutaj: https://teachyourbaby.pl/index.php/2019/01/05/podsumowanie-wczesnej-nauki-czytania-metoda-domana-dwulatek-czyta-globalnie-artykul-z-wersja-audio/  Czytacz czyta na pewno po polsku i angielsku,poza tym potwierdziła mi, że zapamiętuje słowa po jednym powtórzeniu lub ...że czyta również po włosku. Niemożliwe ! Heh...Jeżeli fakt jest wzbogacony obrazkiem i ją zainteresuje pamięta na nastepny dzien i mi go powtarza. Przetestowane z książeczek z okienkami Usborne. Wcześniej po dwóch powtórzeniach z samym zdaniem bez rysunku.
Co do matematyki nie sprawdzam,idę dalej...z Brillkids powoli,więcej na kartach. Przerobiłyśmy już ułamki dziesiętne i logarytmy, teraz jesteśmy w trakcie zwykłych. Po co się trzymasz ilości powtórzeń z Brillkids? Ja wszystko robię jednorazowo.
Ja też kupuję Brillkids do hiszpańskiego. Nie mogę się doczekać. Już zaczęłyśmy się uczyć hiszpańskich piosenek i oglądać Blippiego po hiszpańsku. Znasz? Nie znam tego języka a z wideo rozumiem praktycznie wszystko. Ja moją rzuciłam na głęboką wodę, bo jednocześnie wprowadzam hiszpański i trochę niemieckiego. To już 5 języków będzie. Szaleństwo. Niesamowite jest to, że po jednym dniu, w którym słyszała liczenie po niemiecku 1,2,3 na drugi dzień powtarzała. Z hiszpańskim dzisiaj powtarzała słowo na kaczkę...dopiero po kilku powtórzeniach skojarzyłam, że to jest to ale musiałam się jeszcze upewnić w słowniku. Niesamowite, bo to po jednej jakby "lekcji" było.
Ja z hiszpańskiego uczę się kołysanki. Nanita nanna. Włoski też tak zaczęłam, więc idę podobnie.
Ja na wyjazdy wakacyjne się piszę z Tobą smile O nativa u nas ciężko poza sąsiadką Kolumbijką, która nauczycielem nie jest i to na plus...duży plus z tym, że jest w ciąży więc za 3 miesiące przerwa pewnie będzie. Musimy korzystać ile się da.


Logged
Agnole
*
Posts: 11
Karma: 5



View Profile
« Reply #12 on: January 21, 2019, 03:31:40 PM »

Super smile Udało Ci się sprawdzić czy faktycznie pamięta słowa po jednym powtórzeniu po dłuższym czasie od pokazania? Wydaje mi się, że to pamięć krótkotrwała, ale nie sprawdzałam tego u nas. Ja trzymam się 2 powtórzeń. Nie dlatego, że nie wierzę by zapamiętała po jednej, ale dla pewności, bo to już nie jest dziecko, które siedzi i patrzy.  Trzeba łapać tą uwagę. Czasami mam wrażenie, że ma już dosyć pokazywania, innym razem zaskakuje mnie i patrzy dłuższą chwilę... Ogólnie z 2 latkiem już jest ciekawiej :P Ostatnio pokazuję jej co mogę przy piersi. Przy łóżku kładę materiały, wkładam bity pod poduszkę smile Zamiast programów wyświetlam jej filmiki edukacyjne i czytam książki. Czasami zastanawiam się, czy nie powinnam kupić więcej książek lajtowych. Takich mam bardzo mało. Każdą dobieram tak by się z niej czegoś nauczyła. Zastanawiam się czy nie schować już części do której nie zagląda, bo szczerze mówiąc nie mam już gdzie trzymać tych wszystkich książek. Przydałby się pokój tylko na nie. Ostatnio marzy mi się taka domowa biblioteczka. Przenieść książki ze wszystkich pokoi w jedno miejsce smile Oddzielny pokój. Chyba się nie da. Każdy potrzebuje własnego kąta, więc brak wolnych pomieszczeń.
U mnie też powtarza wszystko co ją zainteresuje. Niektóre bity, to co usłyszy w tle... Ogólnie by przyciągnąć uwagę teraz to albo podczas karmienia piersią albo pokazywać to co ją obecnie interesuje. Częściej po angielsku niż po polsku. Dlatego staram się intensyfikować angielski. Czuję, że ma potrzebę. Czasami jak zacznie mówić, brakuje jej słów którymi chce coś wyrazić, a nie przełącza się z nimi na polski. Czasem jak nie wie co powiedzieć to dodaje "dudadu" smile
Z matmą u nas najsłabiej. Robiona moimi ostatkami sił. Nie trzymam się powtórzeń z BK. Wyświetlam raz, ale tam w następnych dniach są powtórki tego samego. Nie mam ani czasu ani ochoty sprawdzać co już było a co nie i kiedy. Nie ma łatwej możliwości wyłączenia. Trzeba pamiętać, przy dziecku nie zapiszę, potem nie mam czasu przeglądać i porównywać... Od początku szału z tym nie ma.
Blippi włączyłam z połowę odcinków po angielsku. Znudził jej się. na początku patrzyła. Potem odchodziła w połowie odcinka. Są zbyt długie i monotonne. Tak to jest koparka, tak nazywają się jej części pokazałeś, że kopie to ile jeszcze mam na to patrzeć smile My ostatnio wróciłyśmy na jej życzenie do języka migowego. Sama o niego prosi. Mam nadzieję, że coś tam jej zostanie z niego. Może jej się kiedyś przyda smile Też miałabym ochotę zapoznać córkę z wszelkimi możliwymi językami, ale gdzieś tam mam poczucie zbyt dużego mieszania. Najważniejsze dla mnie by poznała angielski i hiszpański. Z hiszpańskiego to na ipadzie mam apkę dla maluchów i nią się bawimy - tam są quizy. Nie pamiętam jej nazwy. Kupiłam ją kiedyś do angielskiego bo wyświetlała prawdziwe zdjęcia jak bity i ma możliwość zmiany języków - ok. 6 czy 8 do wyboru.
Wiesz, to nie głupie, by tak sobie razem wyjechać. Planuję kontynuować edukację domową to wtedy mogę jeździć poza sezonem jak jest taniej. U nas z nativami też nie jest super. Niby są, ale to zwykle wolą dorosłych lub młodzież... trzeba szukać inaczej. Z angielskiego mam studentkę i tak samo fajnie by było z hiszpańskiego kogoś znaleźć. Tak jak zajęcia dla maluchów z angielskiego jeszcze robią tak z hiszpańskiego nie znalazłam żadnych. Fajnie by było wejść do obcojęzycznego środowiska. Tak myślę najłatwiej poznałaby języki smile




Logged
Aga Basta
*
Posts: 22
Karma: 0



View Profile
« Reply #13 on: February 14, 2019, 12:54:04 PM »

U mnie dwa powtórzenia przy programach inteligencji. Ale ....zauważyłam, że jak ją coś zainteresuje pamięta po tych dwóch powtórzeniach...przynajmniej mi to ujawniła powtarzając pewne informacje....za to jak ma rysunek...pamięta po 1dnym. Z książki z okienkami Usborne które traktujemy też trochę jak programy inteligencji po jednym przeczytaniu na drugi dzień powtarzała, że ryby śpią z otwartymi oczami.
Etap pokazywania przy piersi też za nami :P i czasem w trakcie.
Ja w pl i ang inwestuję w książki przede wszystkim. Karty zakończone smile Jedynie programy robię, ale to już tylko zdania. Liczyłaś ile macie książek? Mi wyszło ponad 300 :P Na razie większość się zmieściła w biblioteczce, którą kupiliśmy, ale w przyszłości czarno  to widzę, bo miejsca brak, a ciągle coś kupuję.
Masz rację smile Inwestuj w języki. Moja czasem mnie zaskakuje liczeniem po niemiecku i hiszpańską piosenką tak ni z tego ni z owego wyskakuje :P Tylko angielski macie? U nas już 5:) Z czego nie znam 2. Nie bój się mieszania smile Ja jeszcze myślę o chińskim tak tylko osłuchowo...napiszesz mi nazwę tej apki z ipada? Sprawdzisz?
Ja z matmą mam problem. Ty chyba kiedyś mówiłaś że często zmieniasz laptopy. Miałaś już odinstalowanie i zainstalowanie jeszcze raz? Mi mąż zrobił format i za żadne skarby nie mogę aktywować kodu :/ Chciałabym kontynuować...
Zdradzę ci, że mam propozycję współpracy z kimś kto prognozuje dobre dochody :P  Wizja wyjazdu za granicę kiedy mi się spodoba staje się bardzo realna. U mnie niestety poza sezonem odpada :/ Praca i wolne tylko kiedy nauczyciele mają wolne. Pewnie wiesz kiedy.
Kojarzysz Los Kudłaczos? Jakbyśmy miały się wybieracz do Hiszpanii pogadam z autorką tej strony na fb. Ona jakoś kombinuje tanio i żeby się wmieszać w środowisko. A może z nimi? To rodzina hiszpansko-angielsko-polska :P (angielski- dwujęzyczność zamierzona, hiszpanski- tata, polski-mama). Co Ty na to?

Logged
Pages: [1]   Go Up
 
Jump to:  

Recent Threads

by newassignmentau, September 29, 2023, 09:52:09 AM
by jasminfernandes, August 18, 2023, 05:42:02 AM
by Annasprachzentrum, August 02, 2023, 08:27:26 PM
by Brileydavis, February 07, 2023, 07:31:40 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 12:01:12 PM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:26:28 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:17:08 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:02:35 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 09:45:06 AM
by Thepharmacity, January 04, 2023, 06:12:34 AM
by Sara Sebastian, December 20, 2022, 02:04:21 PM
by Kays1s, December 05, 2022, 02:02:24 AM
by ashokrawat1256, November 11, 2022, 04:54:21 AM
by farnanwilliam, October 22, 2022, 04:12:41 AM
by berryjohnson, February 05, 2020, 12:41:49 PM
Page: 1/4  

Recently Added Files

tamil - months by BhavaniJothi, Dec. 05, 2019
More Shapes - More shapes not originally included in L... by Kballent, Oct. 23, 2019
test1 - test by SSbei, Sep. 08, 2019
Purple Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Green Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Yellow Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Orange - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Red Food - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
White Foods - As part of Color Themes I made some less... by Kballent, Aug. 07, 2019
Fruits & veggies mascots - This is Polish \"must have\" mascots :) ... by Agnole, Feb. 24, 2018
Page: 1/3  

Members
  • Total Members: 214667
  • Latest: sejal01
Stats
  • Total Posts: 110526
  • Total Topics: 19136
  • Online Today: 165
  • Online Ever: 826
  • (January 22, 2020, 12:09:49 AM)
Users Online
  • Users: 0
  • Guests: 47
  • Total: 47

TinyPortal v1.0.5 beta 1© Bloc

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Home | File Downloads | Search | Members | BrillBaby | BrillKids | Terms of Use | Privacy Policy
Copyright © 2024 BrillKids Inc. All rights reserved.