Sveikas pēc ilgiem laikiem! Iedomājos mazliet atdzīvināt šo vietu.
Pievienotajā failā ir mans ppt fails lasīšanai. tas ir vienīgais, kas man darbojas. Lietoju to jau 3 mēnešus. To "daily reading shedule", ko ieliku "other" bibliotēkā, man kaut kā lietot nesanāca; bērnam kļuva garlaicīgi un man pašai arī likās kaut kā tizli.
sk failu.
1. iedarbina slaidšovu, tas parāda 6 vārdus. (5 bija par maz un 7 par daudz manam 7 mēnešu vecajam puikam.)
2. pēc parādīšanas mazliet samaina vārdus vietām. tālāk. ar peli ņem vienu gaišzaļo slaidu un ieliek starp diviem tumšzaļajiem. tā nevajag rakstīt nekādas piezīmes, lai paturētu prātā, cik reizes katrs vārds ir parādīts; pēc 5 vai 6 rādīšanas reizēm būs skaidrs, ka jāmaina vārdi. pēc parādīšanas var vienkārši atslābt un visu aizmirst.
3. laiks nomainīt vārdus. zem katra vārda ir cipriņš. sameklē vienu vai divus mazākos ciparus, tajos slaidos ar roku ieraksta jaunus vārdus. un ciparus nomaina pret lielākiem. es vienkārši pieskaitu 10. 35-> 45.
4. kā lai atceras, kurš vārds jau ir parādīts un kurš nē? to palīdzēs vārdu saraksts, kas ir tālākajos slaidos. vārdi ir pa tēmām. izvēlos vārdu no konkrētas tēmas. piemēram, kaķis ir tēmā "dzīvnieki". tad šo vārdu pārnesu uz slaida apakšu, zem svītras. izklausās sarežģīti, bet viss ir vienkārši pārredzams un uzreiz varu ieraudzīt, kuri vārdi ir jau lietoti. parasti es vārdus nevis ņemu no sarakstiem, bet izdomāju, lietojot tos vārdus, kas konkrētajā dienā ir kļuvuši aktuāli. tad es tos arī ierakstu tēmās zem svītras, lai zinātu, ka tie ir jau lietoti.
vārdu saraksts man ir tas pats, ko gatavoju lielākajam bērnam. tagad saprotu, ka sveši saraksti nepalīdz, jo katrā mājā ir citi vārdi, un katra mazuļa vārdu krājums ir citādāks. mana jaunā sistēma ļauj ierakstīt tādus vārdus, kādi ienāk prātā, un tomār saglabāt sistēmu
vispār varu pastāstīt, ka Domana metode patiešām ir domāta zīdaiņiem. ar pirmo bērnu es sāku mazliet pēc pusotra gada, un tad jau iespējas ir ierobežotas. bet ar kādu ziņkāri un prieku pusgadnieks skatās daudzumus un rēķināšanu. tagad, 10 mēnešos, man jau nākas samazināt vienādojumu skaitu (no 10 uz 5), bet tik un tā tas ir kaut kas pilnīgi cits nekā ar viengadnieku.
lai jums veiksmīgs jaunais gads!