MY PROFILE
Welcome, Guest.
Please sign in or you can click here to register an account for free.
Did not receive activation email?
Email:
Password:

Refer-a-Friend and earn loyalty points!
FORUM NEWS + ANNOUNCEMENTS
[6 Sep] Get the BEST of BrillKids at a VERY SPECIAL price (for a limited time only!) (More...)

[05 Apr] BrillKids HQ is relocating: there may be minor shipping delays (More...)

[17 Jan] Looking for WINK TO LEARN coupons? New coupons now available for redemption! (More...)

[22 Jul] More SPEEKEE coupons available at the BrillKids Redemption Center! (More...)

[22 Mar] Important Announcement Regarding License Keys and Usage of BrillKids Products (More...)

[26 Feb] MORE Wink to Learn coupons available at the BrillKids Redemption Center! (More...)

[08 Jun] NEW: Vietnamese Curriculum for Little Reader! (More...)

[15 May] Hello Pal Social Language Learning App Has Launched! (More...)

[3 Mar] Update: Hello Pal now Beta Testing! (What We've Been Up To) (More...)

[11 Feb] Sign up for our Little Reader Vietnamese Beta Testing Program! (Sign ups open until FEB. 15, 2015 ONLY!) (More...)

[26 Jan] More Wink to Learn coupons available at our Redemption Center! (More...)

[18 Nov] Get your Arabic Curriculum for Little Reader! (More...)

[21 Oct] EEECF News: Get 30% Off from Hoffman Academy! (More...)

[22 Sep] The EEECF is now registered in the UN and we now accept donations! (More...)

[13 Aug] The Early Education for Every Child Foundation (EEECF) is now a registered charity on AMAZON SMILE! (More...)

[12 Aug] ALL-NEW Transportation & Traffic Category Pack for Little Reader!(More...)

[21 Jul] Get 10% off our NEW Actions and Motions Category Pack for Little Reader! (More...)

[14 Jul] Get 10% off BrillKids Books! IT'S THE BRILLKIDS SUMMER BOOK SALE! (More...)

[25 Jun] BrillKids store and website now available for viewing in Arabic! (More...)

[09 Jun] Get your Russian Curriculum for Little Reader! 10% off introductory price! (More...)

[09 May] Free Little Reader, Price Changes, and Promotional Discounts! (More...)

[28 Apr] Get BabyPlus Discount Coupons at the BrillKids Coupon Redemption Center (More...)

[13 Mar] Get your FREE Chinese Curriculum Update for Little Reader! (More...)

[20 Feb] FINALLY, introducing our Spanish Curriculum for Little Reader! (More...)

[24 Feb] We're looking for Content Checkers and Testers for our Arabic Curriculum! (More...)

[10 Feb] Volunteer with the Early Education for Every Child Foundation (EEECF) (More...)

[24 Jan] Check out our NEW Thai Curriculum Pack for Little Reader! (More...)

[20 Jan] Get Discounts from BrillKids Product Partners! (More...)

[10 Jan] Introducing our New Category Pack: Exotic & Wild Animals! (More...)

[27 Nov] Sign up for our LR Spanish Beta Testing Program (LIMITED SLOTS ONLY!) (More...)

[19 Dec] Merry Christmas and Happy New Year! NOTE: BrillKids office closed on holidays (More...)

[16 Oct] Announcing the WINNERS of our BrillKids Summer Video Contest 2013! (More...)

[04 Oct] Get Little Reader Touch on your Android device! (More...)

[19 Jul] BrillKids products now available for purchase at our Russian Online Store! (More...)

[31 Jul] BrillKids Video Contest Summer 2013 - Deadline EXTENDED to August 31st! (More...)

[20 Jun] Join the BrillKids Video Contest Summer 2013! (More...)

[17 Jun] India Partners: BrillKids products now once again available in India! (More...)

[22 Apr] Little Reader Touch Version 2 Now Available (More...)

[21 Mar] French Curriculum available now for Little Reader! (More...)

[16 Apr] Spain Partners: BrillKids products now Online in Spain! (More...)

[07 Feb] Update to Little Math Version 2 now! (More...)

[07 Feb] Check out the *NEW* BrillKids Downloads Library! (More...)

[27 Feb] Singapore Partners: BrillKids products now Online in Singapore! (More...)

[20 Feb] Vietnam Partners: BrillKids products now Online in Vietnam! (More...)

[22 Jan] Important: About Sharing License Keys (More...)

[07 Nov] Update to Little Reader v3! (More...)

[19 Oct] We're Looking for Translators for our Little Reader Software (More...)

[15 Oct] More Right Brain Kids coupons available at our Redemption Center! (More...)

[25 Sep] CONTEST: Get A Free Little Musician by helping EEECF reach your friends and colleagues! (More...)

[17 Sep] Give a child the gift of literacy this Christmas: 20,000 children need your help! (More...)

[29 Aug] Little Musician wins Dr. Toy Awards! (More...)

[29 Aug] VIDEOS: Perfect Pitch at 2.5y, and compilation of Little Musician toddlers! (More...)

[09 Aug] Get Soft Mozart Coupons from the Points Redemption Center! (More...)

[03 Aug] Welcome NEW FORUM MODERATORS: Mela Bala, Mandabplus3, Kerileanne99, and Kmum! (More...)

[03 Aug] Winners of the Little Reader Video Contest (Part 5)! (More...)

[25 Jul] Bianca's Story - What happens 10+ years after learning to read as a baby/toddler (More...)

[27 Jun] Updates on our Early Education for Every Child Foundation (EEECF) (More...)

[27 Jun] Join the Little Reader Video Contest (Part 5) (More...)

[04 Jun] Being a Successful Affiliate - Now easier than ever before! (More...)

[18 May] LITTLE MUSICIAN - NOW LAUNCHED! (More...)

[30 Apr] Winners of the Little Reader Video Contest! (More...)

[28 Apr] The Early Education for Every Child Foundation - Help Us Make a Difference (More...)

[20 Apr] Little Reader Curricula on your iPad or iPhone - now possible with iAccess! (More...)

[12 Apr] LITTLE MUSICIAN - now in OPEN BETA TESTING (with a complete curriculum) (More...)

[12 Mar] *NEW* Little Reader Content Packs now available! (More...)

[01 Feb] Join the March 2012 Homeschooling Contest: Create a Monthly Theme Unit! (More...)

[27 Jan] Join the BrillKids Foundation as a Volunteer! (More...)

[20 Jan] BrillKids Featured Parent: Tonya's Teaching Story (More...)

[17 Dec] Dr. Richard Gentry joins the BrillKids Blog Team! (Read Interview on Early Reading) (More...)

[08 Dec] Little Reader Touch promo EXTENDED + Lucky Draw winners (More...)

[01 Dec] Affiliate Success Story - How Elle Made $4,527 in Sales in just 30 days (More...)

[22 Nov] Little Reader Touch now available in the App Store! (More...)

[09 Nov] Winners of the September 2011 Video Contest (More...)

[01 Nov] Another free seminar and updates from Jones Geniuses (More...)

[16 Sep] SPEEKEE is now a BrillKids partner product! Get Speekee coupons at the Coupon Redemption Center! (More...)

[02 Sep] Little Reader Wins Another Two Awards! (Mom's Best Award & TNPC Seal of Approval) (More...)

[05 Aug] Little Reader Deluxe Wins the Tillywig Brain Child Award! (More...)

[28 Jul] LITTLE MUSICIAN beta-testing NOW OPEN! - Sign up here. (More...)

[14 Jul] Little Reader Wins Another Award! (PTPA Seal of Approval) (More...)

[13 Jul] Jones Geniuses FREE Seminars & news of Fall classes (More...)

[30 Jun] Little Reader Wins 2011 Creative Child Awards! (More...)

[11 May] The *NEW* Little Reader Deluxe - now available! (More...)

[06 May] Do you blog about early learning? - Join the BrillKids Blogger Team! (More...)

[21 Apr] Aesop's Fables vol. 2 - *NEW* Storybooks from BrillKids! (More...)

[15 Apr] BrillKids Foundation - Help Us Make a Difference (More...)

[08 Apr] Get READEEZ Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[06 Apr] The new Parents of Children with Special Needs board is now open! (More...)

[06 Apr] Join the Jones Geniuses online workshop for BrillKids members this April 21st! [FULLY BOOKED] (More...)

[04 Apr] Get TUNE TODDLERS Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[21 Mar] BrillKids Discount Coupons - Finally Here! (More...)

[21 Mar] BrillKids on Facebook... We've MOVED! (More...)

[15 Mar] Get KINDERBACH Discount Coupons at the Forum Shop! (More...)

[08 Mar] WINNERS OF THE VIDEO CONTEST: You, Your Baby and Little Reader Part 2! (More...)

[07 Mar] Please welcome our NEW FORUM MODERATORS: Skylark, Tanikit, TmS, and TeachingMyToddlers! (More...)

[22 Feb] Do you BLOG? Join the BrillKids Blogger Team! (More...)

[11 Feb] Affiliate Program – Use BrillKids Banners to promote your affiliate link in your blogs and websites! (More...)

[31 Jan] Important: Please Upgrade to Little Reader v2.0 (More...)

[26 Jan] BrillKids Blog - Criticisms of Teaching Your Baby To Read (More...)

[21 Jan] Share your Little Reader Success Story! (More...)

[08 Jan] Little Reader available on the iPad today! (More...)

[17 Dec] Aesop's Fables vol. 1 - New storybooks from BrillKids! (More...)

[13 Dec] Infant Stimulation Cards - New at the BrillKids Store! (More...)

[08 Dec] Christmas Sale: Give the gift of learning with BrillKids! (More...)

[29 Nov] Upgrade to Little Reader 2.0 [BETA] Now! (More...)

[19 Nov] Get Discounts for products from JONES GENIUSES! (More...)

[17 Nov] Join the HOMESCHOOLING CONTEST: Create a Monthly Theme Unit! (More...)

[08 Nov] Piano Wizard Academy Offer - Exclusive to BrillKids Members! (More...)

[23 Oct] Should music be a birthright? Is music education for everyone? (More...)

[20 Oct] Introducing the BrillKids Presentation Binder Set! (More...)

[12 Oct]Get to Know Other BrillKids Parents in Your Area (More...)

[14 Sep] Teaching your kids about music - Why is it important? (More...)

[10 Sep] The new ENCYCLOPEDIC KNOWLEDGE Collaborations board is now open! (More...)

[10 Sep] Meet other BrillKids Members In Your Area! (More...)

[27 Aug] Traditional Chinese Curriculum Add-On Pack for Little Reader - Now Available! (More...)

[20 Aug] Little Reader Chinese Curriculum Add-on pack - Now Available! (More...)

[5 Aug] Take Advantage of our Special Affiliate Program Promotion! (More...)

[3 Aug] Encyclopedic Knowledge Categories for FREE, made by all of us! Please join in! (More...)

[16 Jul] WINNERS OF THE VIDEO CONTEST: You, your baby and Little Reader! (More...)

[24 Jun] Be a BrillKids Affiliate and Get Rewarded! (More...)

[24 Jun] Need help from Native Speakers of SPANISH, RUSSIAN and ARABIC for Little Reader curriculum!

[01 Jun] Deadline for Submission of Entries for the LR Video Contest - Extended Until June 30! (More...)

[19 May] Facebook "LIKE" buttons are now in BrillBaby! (More...)

[25 Mar] Introducing the all new Little Reader Deluxe Kit from BrillKids! (More...)

[18 Mar] More Signing Time Coupons available at our Forum Shop! (More...)

[11 Mar] BrillKids Discount Coupons - Coming Soon! (More...)

[09 Mar] Little Math 1.6 and Semester 2 are now available! (More...)

*

Pages: 1 2 [3]   Go Down
Author Topic: Montessori  (Read 30145 times)
Digg del.icio.us
Joanna07
***
Posts: 164
Karma: 98
Baby: 1




View Profile
« Reply #30 on: June 08, 2009, 10:15:11 PM »


za link do ebooka bede wdzieczna
 

a prosze bardzo smile
http://chomikuj.pl/BACA33?fid=9912657

w ksiazce, ktora czytalam nie bylo nic o globusie, napisz prosze co wyczytalas na ten temat

Logged
ed
****
Posts: 399
Karma: 168
Baby: 1




View Profile
« Reply #31 on: June 09, 2009, 04:09:38 PM »


za link do ebooka bede wdzieczna
 

a prosze bardzo smile
http://chomikuj.pl/BACA33?fid=9912657

w ksiazce, ktora czytalam nie bylo nic o globusie, napisz prosze co wyczytalas na ten temat

Asia, ja czytalam ˛The Absorbent Mind Montessori , niesamowite, ciesze sie, ze mnie zarazilas entuzjazmem do tych lektur smile
nnie mam teraz linkow ang. do sklepow montessori ze zdjeciami takiego globusa, ale w sumie powinnas latwo to znalezc, tzn. te montessori sa bardzo drogie ale idea jest cool, globus powinien pojawic sie w domu malucha smile Flawek na poczatku nie chcial wlaczac tego grajacego, teraz bardzo lubi, sam go przynosi, to jest na pewno laczenie zabawy i pozytku. opisze tez puzzle, ktore widzialam, sa bardzo fajne, te montessori sa drogie  Sad
ed


Logged

Joanna07
***
Posts: 164
Karma: 98
Baby: 1




View Profile
« Reply #32 on: June 14, 2009, 12:17:05 AM »

materialy montessori sa strasznie drogie, co sie da zamierzam robic sama. Moj maz zmajstrowal juz dla malego stoliczek i Learning Tower, tesciwa uszyla dla Kajtusia fartuszek. Zamierzam tez zrobic ramy do nauki zapiania guzikow, zamkow itp. Jak sie dobrze poszpera w necie to mozna znalezc tansze odpowiedniki.

Nie pamietam czy juz Ci wspominalam o ksiazce "Montessori from the start" - swietna,dzieki niej duzo wiecej zrozumialam. "Absorbent Mind" tez na pewno przeczytam, sprawdzalam juz, jest w mojej bibliotece. Teraz czekam na "Teach me how to do it myself", zamowilam na amazon

« Last Edit: June 14, 2009, 02:26:18 AM by Joanna07 » Logged
ed
****
Posts: 399
Karma: 168
Baby: 1




View Profile
« Reply #33 on: June 14, 2009, 12:32:19 PM »

materialy montessori sa strasznie drogie, co sie da zamierzam robic sama. Moj maz zmajstrowal juz dla malego stoliczek i Learning Tower, tesciwa uszyla dla Kajtusia fartuszek. Zamierzam tez zrobic ramy do nauki zapiania guzikow, zamkow itp. Jak sie dobrze poszpera w necie to mozna znalezc tansze odpowiedniki.

Nie pamietam czy juz Ci wspominalam o ksiazce "Montessori from the start" - swietna,dzieki niej duzo wiecej zrozumialam. "Absorbent Mind" tez na pewno przeczytam, sprawdzalam juz, jest w mojej bibliotece. Teraz czekam na "Teach me how to do it myself", zamowilam na amazon
jasne, podobnie buteleczki z zapachami mozna zastapic wacikami, itd., w sumie niektore narzedzia Montessori stosujemy w codziennym zyciu smile
nie wiem jak z matarialami do matematyki, w sumie niektore nie sa drogie, klocki itd.
ed

Logged

patanna
*
Posts: 10
Karma: 0



View Profile
« Reply #34 on: December 15, 2011, 08:57:25 PM »

My robimy materiały do matematyki Montessori w domu: z maty łazienkowej, koralików, tektury i z czego się da. Ceny materiałów w sklepie są ogromne, a przecież trzeba tego sporo, Może na moim blogu znajdziecie jakieś pomysły: www.radosnaedukacjalaury.blogspot.com
pozdrawiam
Pat

Logged
awan22
*
Posts: 22
Karma: 8
Baby: 2+1P
Latest: (Pg)629w 2d



View Profile
« Reply #35 on: April 23, 2013, 04:49:42 AM »

Witam,
W razie, gdyby ktoras z Was miala jakies pytania zwiazane z Montessori, chetnie sluze pomoca smile
Pozdrawiam,

Logged
irussss
*
Posts: 3
Karma: 0




View Profile
« Reply #36 on: April 24, 2014, 10:27:55 AM »

Hej, dziś po raz pierwszy usiadłam na forum i na szczęście widzę aktualny wpis. Jeśli chodzi o technikę Montessori to znam ją tylko w ogólnym zarysie. Mam pytanko odnośnie skuteczności tego programu. Jestem mamą 13 miesięcznego malucha, w tym momencie dochodzimy do 90 dnia prezentacji, zarówno z matmy jak i angielskiego. Nie jestem w stanie jeszcze ocenić wyniku mojej pracy z dzieckiem, bo jeszcze nie mówi . Jak wygląda sytuacja u ciebie? Mam nadzieję, że odpiszesz mi i powiadomisz o faktycznej skuteczności tego programu - zyskałabym wtedy niezłą motywację. A poza tym fajnie by było poklikać czasem z kimś kto w podobny sposób patrzy na edukację dziecka. Pozdrawiam - Regi-


Logged
awan22
*
Posts: 22
Karma: 8
Baby: 2+1P
Latest: (Pg)629w 2d



View Profile
« Reply #37 on: April 24, 2014, 02:09:40 PM »

Witamy na forum smile
Ja tez nie pisze czesto, ale staram sie pomagac w miare mozliwosci.
Programy oferowane na tej stronie (Little Reader, Little Math, Little Musician) maja niewiele wspolnego z Montessori. Sa raczej inspirowane Domanem i Schichida (matma). Co do skutecznosci, hmmm. Prawde mowiac, my od samego poczatku uzywalismy mieszanki roznych metod i programow. Zaczelismy trzy lata temu od Domana w czystej postaci, pozniej przerzucilismy sie na Little Reader. Jednoczesnie ogladalismy Signing Time i Tweedle Wink. Efekt : moj 2,5 letni wowczas syn po przeprowadzce do USA nie mial najmniejszych problemow z porozumiewaniem sie, chociaz tak naprawde dopiero zaczynal mowic (urodzil sie we Francji). Dzis ma prawie 5 lat, jesienia pojdzie do zerowki (Montessori zreszta smile Czyta na poziomie 3cio klasisty, z matematyki tez jest do przodu, zaleznie od tematu 1-3 klasa. Ma ogromna wiedze o swiecie, bardzo lubi czytac. Uwielbia wszelkie spacery i wycieczki, jezdzic na rowerze i plywac. Chodzi tez na taekwondo, niedawno zdal 4ty egzamin i ma zolty pas. Jest niezle skoordynowany, wczoraj mialam okazje obserwowac go podczas zabawy z dziecmi 2-3 lata starszymi na placu zabaw. Nie odbiegal od nich naprawde niczym smile
Programy sa bardzo pomocne, ale mysle, ze o naszym sukcesie zadecydowalo holistyczne podejscie do dziecka : prezentowanie tematu od roznych stron i przy uzyciu roznych materialow.
Sama metodyka Montessori to temat - rzeka. Zakochalam sie w temacie ponad trzy lata temu i trzyma mnie do dzis smile Robilismy troche w domu, teraz syn chodzi do montessorianskiego przedszkola, jesienia pojdzie do szkoly (klasy 0-6). Rodzenstwo ma tutaj pierwszenstwo przy naborach do szkol, wiec moja prawie 3letnia corka i prawie 1,5 roczny synek pojda w slady starszego brata smile
Jesli masz jeszcze jakies pytania, pytaj smialo smile Postaram sie pomoc smile

Logged
irussss
*
Posts: 3
Karma: 0




View Profile
« Reply #38 on: April 24, 2014, 07:08:12 PM »

Super , że mam z kimś kontakt! Widzę, że masz spore doświadczenie w różnych metodach. Ja jeszcze puszczam synkowi Super Simple Songs. Mieszkam w Polsce, a tu raczej nie mamy styczności ani z angielskim, ani z tego typu przedszkolami. Powiedz mi w jaki sposób edukujesz najmłodszą latorośl? bo między nim a moim synusiem jest niewielka różnica wieku.... Możemy się nawzajem mobilizować jakimiś osiągnięciami smile  Mam jeszcze straszą córcię, która jest molem książkowym, ale nie pamiętam w jaki sposób to osiągnęłam, kiedy wpisałam hasło: jak nauczyć małe dziecko czytać, to wyskoczyła mi książka Domana, też zaczęłam od zakupu książki a potem zdecydowałam się na zakup BrillKids. Domana starałam się wprowadzać od 7-go miesiąca, ale jednak okazał się zbyt uciążliwy a programik mój synalek nawet polubił smile
Czyli Twój najstarszy synek wszystko rozumiał, ale czy umiał czytać? Czy potrafił określić liczbę nawet do 100 elementów na obrazku?
Teoretycznie we wszystko wierzę, ale nie spotkałam nikogo kto by potwierdził osobiście skuteczność w tych dziedzinach.
Nawet niektórzy twierdzą, że Doman to tylko stymulacja mózgu i z założenia dziecko się nie nauczy czytać. Czyli podważają fundamentalną część tej metody....
Trochę mnie to dołuje i obawiam się że dziecko dostrzeże mój sceptycyzm.
Dzięki twojemu postowi wiem, że warto się starać, ale plisss czy faktycznie można nauczyć małe dziecko czytać i postrzegać do 100 elementów??

Logged
awan22
*
Posts: 22
Karma: 8
Baby: 2+1P
Latest: (Pg)629w 2d



View Profile
« Reply #39 on: April 24, 2014, 07:27:06 PM »

smile szczerze? wydaje mi sie, ze ... nie smile ale w niczym mi to nie przeszkadza 
Rayan w wieku okolo 3 lat potrafil wysypac z pudelka guziki i mowic np. ten. Przeliczalam kilka razy i sie sprawdzalo smile (liczba guzikow sie zmieniala).
Dla mnie we wczesnej edukacji chodzi chyba bardziej o ekspozycje, kontakt z danym przedmiotem, tworzenie nowych polaczen w mozgu.
Rayan zaczal czytac w wieku 3,5 roku przy czym w ciagu msca przeszedl od skladania CvC words do czytania ksiazek (prostych, ale zawsze).
Zawsze mialam wrazenie, ze nie robie z dziecmi wystarczajaco duzo... ale mam ich trojke, prawie 5, prawie 3 i 17 mscy i ogarniecie ich i domu to juz praca na caly etat smile robie tyle, ile czuje sie na silach a i tak rezultaty sa widoczne smile Mozliwe, iz przy wiekszym nakladzie pracy efekty bylyby proporcjonalnie wieksze, ale cala trojka i tak juz jest mocno do przodu w stosunku do amerykanskich rowiesnikow (a moje dzieci sa dodatkowo trojjezyczne...).
O edukacji najmlodszego napisze pozniej, teraz musze odebrac Rayana ze szkoly smile


Logged
irussss
*
Posts: 3
Karma: 0




View Profile
« Reply #40 on: April 25, 2014, 06:25:14 AM »

wielkie dzięki!, Wiek 3,5 roku na czytane jest imponujący  - i dla mnie jest to nadal małe dziecko smile, z guziczkami to tez jakiś dowód na działanie metody.
Hmm jeśli chodzi o trójjęzyczność to zazdroszczę. Moim marzeniem jest uczynić dziecko dwujęzycznym, w Polsce, bez kontaktu z osobami wyłącznie anglojęzycznymi smile Trochę porywam się z motyką na słońce, ale wszystkie bajki, pioseneczki ma po angielsku. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W tym momencie 2 języki to podstawa we współczesnym świecie.
Jak byś miała jakąś propozycję rozwijającej zabawy dla 13-miesięcznego bobasa to daj znać, nie chodzi mi o całe spisy co można robić z takim dzieckiem, ale o to co sprawdziło się w twoim przypadku
pozdrawiam
-Regi-

Logged
awan22
*
Posts: 22
Karma: 8
Baby: 2+1P
Latest: (Pg)629w 2d



View Profile
« Reply #41 on: April 26, 2014, 05:04:14 AM »

Z ta trojezycznoscia u nas wyszlo troche przypadkiem. Maz Francuz, na poczatku mieszkalismy we Francji, pozniej pojawila sie oferta pracy w USA. Miala to byc forma wakacji (trzyletnich Wink ale wyglada na to, ze zostaniemy tu na dluzej /stale smile

Przedszkola Montessori zaczynaja byc popularne rowniez w Polsce smile nawet w Suwalkach - moim rodzinnym miescie jest takowe smile Tutaj sa popularne, ale niektore sa prawdziwie montessorianskie, podczas gdy inne tylko sie ta pedagogika inspiruja. Szkol jest duzo mniej i w ogromnej wiekszosci sa to szkoly prywatne z kosmicznymi oplatami. My czystym zbiegiem okolicznosci trafilismy na mala szkolke publiczna, od ktorej dodatkowo dzieli nas tylko gigantyczny park (ze stawami, setkami roznych ptakow, sarenkami, zajacami itp). Robilismy dzis probe i nawet moja niespelna trzylatka pokonuje trase w te i z powrotem na wlasnych nogach (w gre wchodzily by jeszcze rowery).

Po roczku zaczelam organizowac dla mojej corki tygodnie tematyczne, tzn. kolory, potem kstalty. Czyli byl tydzien niebieski, potem czerwony itp, najpierw czarny / bialy, potem kolory podstawowe, pochodne i te, co zostaja Wink czyli brazowy, szary i rozowy. Ksztalty najpierw te proste, potem coraz bardziej skomplikowane az do bryl wlacznie smile Zajrzyj tutaj : http://www.memorizingthemoments.com pod zakladke colors & shapes. My poszlismy bardziej w kierunku Montessori, zawsze bylo pudelko sensoryczne, jakies klocki itp, plus dodatkowo kredka, farba dot paint i do malowania palcami i ciastolina w danym kolorze. Przy ksztaltach korzystalismy z kolorowanek z ww strony (przy okazji utrwala kolory), wycinalam im tez np. roznej wielkosci kola i naklejalismy to na duze kolo itp.

Staralam sie tez znajdowac ksiazke / piosenke zwiazana z tematem, tutaj bardzo pomocne jest abcmouse.com (platne i w sumie fajne, ale jakos nie moge sie zebrac, zeby korzystac z tego regularnie).

Tutaj efekt byl bardzo widoczny - corka jak tylko zaczela mowic od razu w 100% poprawnie nazywala kolory i ksztalty smile A, i znala tez cyferki - to akurat z Little Math smile

Starszy syn nauczyl sie kolorow i cyferek na pociagach z bajki Tomek i Przyjaciele, a jego pierwszym zdaniem bylo : Percy jest zielony smile

Po roczku cala trojka zaczela sie tez interesowac jezykiem migowym i o ile moja corka praktycznie od poczatku od razu mowila i migala, o tyle dla starszego syna jezyk migowy to bylo wybawienie smile i poslugiwal sie nim niemal wylacznie przez prawie rok smile U nas dodatkowo jest to pomost miedzy jezykami - bo pies to jeszcze chien i dog, ale znak zostaje ten sam smile

Z takim juz ponad roczniaczkiem mozna juz powoli wprowadzac zasady Montessori (tzn mozna od urodzenia, tylko trzeba na to wiecej czasu / pieniedzy i ja akurat sie nie do konca zgadzam z ta poczatkowa pedagogika Montessori). Jesli widzimy, ze dziecko sie na czyms skupia, za nic mu nie przeszkadzamy smile brzdac moze juz z powodzeniem zanosic np. swoja pieluche do kosza, pusta miseczke do kuchni itp. Moj maluch specjalizuje sie w 'odkurzaniu' domu - zaden okruszek nie umknie jego uwagi smile

Dosyc wazne jest tez dla mnie, aby moje dzieci byly jak najbardziej samodzielne - wczesne chodzenie, jezdzenie na rowerze, plywanie itp. Im sa mniejsi, tym jest latwiej ich czegos nauczyc smile i mozna zajac sie czyms innym smile

Troche sie rozpisalam smile po polsku mi sie tak fajnie lekko pisze smile tradycyjnie : pisz, gdybys miala jeszcze jakies pytania (tylko moze jako PM? bo chyba troche zasmiecamy watek, a ludzie widzac nowe wiadomosci w temacie 'Montessori' nie spodziewaja sie zapewne ujrzec nasza piekna polszczyzne (a i tak bez ogonkow Wink





Logged
Pages: 1 2 [3]   Go Up
 
Jump to:  

Recent Threads

by newassignmentau, September 29, 2023, 09:52:09 AM
by jasminfernandes, August 18, 2023, 05:42:02 AM
by Annasprachzentrum, August 02, 2023, 08:27:26 PM
by Brileydavis, February 07, 2023, 07:31:40 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 12:01:12 PM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:26:28 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:17:08 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 11:02:35 AM
by justin robinson, January 18, 2023, 09:45:06 AM
by Thepharmacity, January 04, 2023, 06:12:34 AM
by Sara Sebastian, December 20, 2022, 02:04:21 PM
by Kays1s, December 05, 2022, 02:02:24 AM
by ashokrawat1256, November 11, 2022, 04:54:21 AM
by farnanwilliam, October 22, 2022, 04:12:41 AM
by berryjohnson, February 05, 2020, 12:41:49 PM
Page: 1/4  

Recently Added Files

tamil - months by BhavaniJothi, Dec. 05, 2019
More Shapes - More shapes not originally included in L... by Kballent, Oct. 23, 2019
test1 - test by SSbei, Sep. 08, 2019
Purple Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Green Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Yellow Foods - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Orange - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
Red Food - I made some lessons with colored food f... by Kballent, Aug. 07, 2019
White Foods - As part of Color Themes I made some less... by Kballent, Aug. 07, 2019
Fruits & veggies mascots - This is Polish \"must have\" mascots :) ... by Agnole, Feb. 24, 2018
Page: 1/3  

Members
  • Total Members: 214667
  • Latest: sejal01
Stats
  • Total Posts: 110526
  • Total Topics: 19136
  • Online Today: 165
  • Online Ever: 826
  • (January 22, 2020, 12:09:49 AM)
Users Online
  • Users: 0
  • Guests: 128
  • Total: 128

TinyPortal v1.0.5 beta 1© Bloc

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Home | File Downloads | Search | Members | BrillBaby | BrillKids | Terms of Use | Privacy Policy
Copyright © 2024 BrillKids Inc. All rights reserved.